Senior Recruiter

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestionarea proiectelor de recrutare si selectie, existente in cadrul comapaniei;
- Stabilirea strategiei de identificare a candidatilor potriviti;
- Coordonarea si urmarirea proceselor de recrutare pana la faza finala;
- Urmarirea si asigurarea respectarii termenelor de finalizare a proceselor de selectie;
- Cunoasterea canalelor de cautare/ identificare a candidatilor;
- Selectarea si testarea candidatilor conform metodelor agreate intern;
- Intocmirea de rapoarte, statistici si prezentari specifice companiei, legate de activitatea de recrutare si selectie.

CERINTE

- Experienta pe o pozitie similara minim 5 ani;
- Experienta in recrutare si selectie pentru pozitii de Specialisti si Management;
- Studii superioare finalizate;
- Cunostinte utilizare PC (MS Office);
- Limba engleza - nivel avansat;
- Abilitati de organizare, prioritizare si incadrarea in termene fixe;
- Networking.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix
Bonusuri lunare si anuale
Bonuri de masa
Serviucii medicale
Transport asigurat

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).