SENIOR CONTROLLER

Clarismart Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clarismart Consulting angajaeaza pentru unul dintre parteneri, companie de productie, o persoana pentru postul de Senior Controller.

Responsabilitati:

- Pregatirea Bugetului de venituri si cheltuieli anual al Companiei pe centre de cost, urmarirea modului de realizare al acestuia si analizarea/explicarea variatiilor
- Pregatirea si urmarirea Bugetului de investitii al Companiei
- Intocmirea lunara a unui raport catre Directorul General privind rezultatele financiare lunare ale Companiei si privind variatia acestora fata de cele bugetate
- Intocmirea Proiectiilor Financiare ale Companiei si prezentarea lor catre Directorul General
- Intocmirea rapoartelor saptamanale cu indicatorii de performanta ai Companiei
- Implicarea activa in setarea/implementarea sistemelor informatice si a fluxurilor de documente si informatii, in diversele proiecte sau activitati alocate de Directorul General
- Identificarea/Eliminarea tuturor elementelor care pot afecta integritatea si confidentialitatea documentelor/datelor contabile si comunicarea imediata a acestora catre Directorul General
- Coordonarea activitatii de inventariere anuala
Desfasurarea altor activitati profesionale solicitate de Directorul General, necesare Companiei

CERINTE

- Absolvent al Facultatii de Stiinte Economice
- Cunostinte foarte bune de contabilitate financiara
- Abilitati avansate de utilizare Microsoft Office (Excel, PowerPoint)
- Cunostinte avansate de limba engleza
- Minim 2 ani de experienta intr-o pozitie similara
- Persoana analitica, capabila sa lucreze in conditii de stres, sa asimileze informatii intr-un timp foarte scurt
- Persoana cu initiativa
- Capacitati bune de comunicare

BENEFICII OFERITE

- salariu competitiv corelat cu experienta profesionala

Persoanele interesate sunt rugate sa transmita un CV la adresa de e- mail office@clarismart.ro

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie de personal