Sef de Schimb Calitate

KROMBERG & SCHUBERT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Cunoasterea si respectarea cerintelor impuse de Sistemele ISO 9001/2000 (calitate) si ISO 14001 (protectia mediului)
- Stabilirea masurilor necesare pentru atingerea calitatii cerute si supravegherea rezultatelor obtinute
- Coordonarea activitatii profesionale si disciplinare a controlorilor de calitate din productie, auditorilor de produs si controlorilor receptie marfa din cadrul schimbului
- Evaluarea rezultatelor masuratorilor si verificarilor , precum si luarea de masuri pentru evitarea, corectarea si inlaturarea neconformitatilor
- Colaborarea in strinsa legatura cu departamentele: Tehnic, Productie, Logistica, pentru imbunatatirea permanenta a produselor si procesului de productie
- Instruirea personalului compartimentelor QS si Productie
- Participarea la analiza reclamatiilor si defectelor
- Urmarirea colectarii/depozitarii selective a deseurilor
- Raspunde de mentinerea ordinei , curateniei si disciplinei

CERINTE

- Studii superioare, preferabil tehnice
- Experienta in coordonarea unei echipe si in munca in schimburi
- Experienta in domeniul automotive reprezinta un avantaj
- Cunostinte de management al calitatii
- Abilitati de conducere si comunicare
- Abilitati de organizare si planificare
- Abilitati de rezolvare de probleme
- Cunostinte PC (MS Office)
- Cunostinte de limba engleza / germana

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Posibilitati de dezvoltare
- Transport

Compania noastra face parte dintr-un concern international prezent in 15 tari. Cu o traditie de peste 100 de ani, suntem unul dintre cei mai importanti furnizori de cablaje electrice pentru industria automotive. Printre clientii nostri se numara unii dintre cei mai renumiti producatori de automobile.