Sef Birou Marketing (Dermato -Cosmetice)

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o prezenta de peste 20 de ani in industria dermato-cosmeticelor, un important producator de preparate naturale pe piata romaneasca si internationala, profilat pe cercetarea plantelor si extractelor din plante a florei Romaniei. Imaginea companiei este reflexia calitatii prin laboratorul de cercetare unde lucreaza cei mai de seama specialisti in domeniu.
Cautam un Sef Birou Marketing, pentru a coordona si dezvolta activitatea societatii.

Responsabilităţi :
- Planifica, realizeaza si implementeaza strategii a planului de marketing in concordanta cu obiectivele companiei;
- Informeaza clientii si potentialii clienti despre activitatea companiei, direct sau prin intermediul mass-mediei (stiri, comunicate, interviuri);
- Analizeaza ofertele publicitare si identificarea celor mai avantajoase forme de promovare;
- Marirea portofoliului de clienti, extinderea pietei de desfacere a produselor in tara si strainatate;
- Negocierea, emiterea si inregistrarea contractelor cu clientii;
- Organizeaza sedinte, conferinte, evenimente, targuri, expozitii ce au ca scop promovarea imaginii si serviciilor firmei;
- Analiza concurentei si identificarea punctelor tari si a punctelor slabe ale produselor acestora;

CERINTE

- Studii superioare –obligatoriu in domeniul farmacie, medicina, chimie;
- Minim 3 ani experienta pe un post similar, constituie avantaj experienta in sistemul medical;
- Permis de conducere;
- Disponibilitate de deplasare in interesul firmei;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv – la angajarea pe termen nedeterminat
- Transport asigurat in interesul firmei
- Bonuri de masa lunare

Public Euroconsulting te ajuta sa faci fata noilor provocari din cadrul pietei muncii, in continua evolutie.
Noi reinventam serviciile de recrutare si incercam sa fim aproape de clientii si candidatii nostri, oferindu-le sfaturi pentru a lua cele mai bune decizii.
Activitatea desfasurata de noi, ne recomanda ca specialisti in recrutare pentru toate domeniile de activitate in tara si strainatate, pentru/si din strainatate.
Public Euroconsulting identifica posibilitatile existente si potentiale din cadrul pietei muncii si face ca totul sa devina mai rapid, mai sigur si mai eficient!
Public Euroconsulting aproape de COMPANIA TA, aproape de TINE!