Sculer-Matriter

Soehner SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

•Identificarea şi analiza defectelor apărute la matriţele de injectare mase plastice;
•Reparaţia matriţelor;
•Testarea, ajustarea, finisarea, lustruirea, tusarea matriţelor, în vederea admiterii în funcţionare după revizie/matriţă nouă;
•Realizarea mentenanţei preventive si corective;
•Mentinerea legăturii cu productia in vederea gasirii solutiilor pentru imbunatatirea proceselor;
•Stabilirea necesarului de piese de schimb si urmarirea nivelului lor;
•Urmarirea si stabilirea impreuna cu inginerii si reglorii a parametrilor instalaţiilor de injecţie si a modului de lucru a matritei.

CERINTE

•Studii medii in domeniul mecanic;
•Cunostinţe de desen tehnic, a sistemului de toleranţe si ajustaje, semne de prelucrare;
•Cunoaşterea tehnologiei de execuţie a componentelor matriţei;
•Experienţa ca sculer-matriţer;
•Cunostinţe generale de utilizare a maşinilor, unelte simple (freză, strung, maşina de găurit vertical).

BENEFICII OFERITE

* Salariu atractiv;
* Tichete de masa;
* Transport;
* Echipament de lucru;
* Bonusuri lunare si anuale.