SAP Data Management

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Aceasta persoana va asigura corectitudinea si disponibilitatea informatiilor in sistemul SAP (timpi productie, legaturi activitati) conform cu situatia reala expusa in productie.

- crearea de routing-uri noi si mentinerea celor existente in SAP
- asigurarea transmiterii si corectitudinii informatiei dintre situatia reala in productie si sistemul SAP
- organizeaza si supervizeaza controlul si desfasurarea Engineering Change-urilor, pe care le documenteaza in Lotus Notes
- este persoana de contact pentru clienti interni
- participa la audituri interne sau externe, pe partea de proces
- organizeaza sedinte de informare periodice privind situatia informatiilor din sistem si situatia expusa in productie
- participa la intalnirile / fazele de proiect necesare pentru a defini informatiile necesare in SAP
- creeaza si intretine fisiere de capacitate

CERINTE

- studii superioare tehnice
- experienta pe o pozitie similara, in domeniul productiei (avantaj)
- cunostinte teoretice a proceselor tehnologice
- cunostinte operare PC, Lotus Notes, SAP R3, MS Project , MS Office
- foarte bune cunostinte de engleza si/sau germana
- capacitate de lucru in echipa – comunicare & medierea conflictelor

BENEFICII OFERITE

Se va discuta la interviu!