Sales Partner

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

• identificare potentiali clienti in aria geografica desemnata
• intermedierea vanzarii serviciilor de reducere a costurilor pe diverse domenii, intr-un mod diferit, care nu implica concedierea angajatilor sau diminuarea consumurilor necesare. Categoriile de costuri la care ne referim sunt: telecom (telefonie fixa/mobila, internet), utilitati (energie/gaz), curierat, transport (de persoane sau de marfuri), asigurari, combustibil, materiale de promovare, costuri financiare, leasing, etc
• stabilire intalniri cu persoane de decizie (director general, actionari ) din firmele tinta
• prezentare model de afaceri, model de contract si intermediere semnare contract
• transmitere informatii la sediu
• suport in rezolvarea oricaror reclamatii ale clientilor ( intermediere relatie cu firma )
• participare la evenimente de networking

CERINTE

• este un job care poate fi gestionat fie aditional job-ului actual, fie prin dedicare numai pe aceasta activitate
• candidatul ideal pentru acest job este o persoana care fie lucreaza in prezent (si doreste sa continue si job-ul actual) in companii si pe pozitii (in special vanzari, dar nu numai) care presupun relationare continua cu diversi parteneri de business din diverse industrii ( in special cu activitati de productie, distributie, logistica, retail, etc), fie isi doreste o schimbare si o trecere intr-o zona antreprenoriala in care sa-si foloseasca relatiile si know-how-ul acumulate deja
• relatii de business multiple, validate prin colaborari concrete anterioare
• abilitati de relationare la nivel de actionari, directori generali sau top manageri
• excelente abilitati de vanzare (negociere, comunicare persuasiva, perseverenta)
• spirit antreprenorial

BENEFICII OFERITE

• Sistem de recompensare si bonusare atractiv (inclusiv optiune pentru salar fix + comision);
• Oportunitatea:
- de a fi parte a unui business inovativ, diferit pe
piata, care deschide orizonturi multiple de
dezvoltare;
- de a fi parte dintr-o echipa profesionista,
experimentata, bine integrata in mediul de
business;
- de dezvoltare profesionala, programe de training;