Responsabil tehnic deservire clienti

DTN-RO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Invata toata gama de produse comercializate de către companie;
- Serveste clientii companiei care vin la sediul firmei cu produsele solicitate;
- Oferteaza produsele din portofoliu in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
- Intocmeste ofertele de pret si comenzile de livrare;
- Participa la realizarea receptionarii marfurilor, a verificarii documentelor de insotire si a predarii actelor catre contabilitate;
- Pregateste marfurile pentru expeditie cand este cazul;
- Participa activ la organizarea rationala a produselor in depozitul firmei;
- Ofera suport tehnic/consiliere clientilor interesati;
- Colaboreaza activ cu celelalte departamente ale companiei in vederea realizarii obiectivelor;
- Participa la inventarul anual al produselor;
- Pastreaza confidentialitatea datelor primite.

CERINTE

Angajam o persoana potrivita pentru a deservi clientii companiei cu produsele comercializate pe partea de frigotehnie și climatizare.

Cerinte:
- Bune aptitudini tehnice, organizatorice si de comunicare;
- Abilitati practice si atentie la detalii;
- Seriozitate, dinamism si spirit de echipa;
- Cunostinte de MS Office: Excel, Word, Outlook;
- Capacitate de a lucra sub presiune;
- Permis de conducere cat. B.

Reprezinta avantaje:
- Cunostintele in domeniul frigotehniei si/sau al climatizarii;
- Studiile și experienta in domeniul tehnic sau economic;
- Cunoasterea limbii maghiare, slovace sau engleze este un plus.

BENEFICII OFERITE

- Loc de munca pe perioada nedeterminata, intr-un colectiv tanar si profesionist;
- Salariu atractiv, in functie de calificari, experienta si rezultatele obtinute;
- Bonuri de masa;
- Telefon si calculator de serviciu.

S.C. DTN-RO SRL are 10 ani in Romania in domeniul comercializarii aparatelor, sistemelor si componentelor de climatizare și de refrigerare, fiind parte a grupului slovac de firme DTN.