reprezentant vanzari zona de Vest

canalair srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promovarea si vanzarea produselor din portofoliul firmei
- analizarea cerintelor clientilor si acordarea consultantei privind caracteristicile produselor si conditiilor de vanzare
- fidelizarea clientilor actuali (bugete, comenzi, plati, plan marketing)
- prospectarea pietei si identificarea potentialilor clienti
- dezvoltarea relatiilor puternice si de lunga durata cu clientii
- intocmirea de rapoarte, planuri de vanzari, statistici
- implimentarea politicii de vanzari a companiei

CERINTE

- diploma bacalaureat/ licenta, reprezinta un avantaj studiile in domeniul tehnic
- bune cunostinte in domeniul instalatiilor termice, hidraulice, sanitare
- cunostinte bune operare PC MS Office
- cunostinte utilizare CRM
- experienta vanzari export, preferabil in domeniul termo/hidro/sanitar
- cunostiinte canale de vanzare
- preferabil rezident Timisoara, Cluj sau zona de Vest
- disponibilitate deplasare in zona de Vest 80% din program
- disponibilitate deplasari periodice in Italia sau alte tari
- cunoasterea tehnicilor de vanzari
- orientare catre client si atingerea obiectivelor
- cunoaşterea particularităţilor produselor ce fac obiectul comercializării
- bune abilitati de comunicare
- persoana motivata, ambitioasa, energica, doritoare de invatare si indreptata spre obtinerea de rezultate si atingerea obiectivelor
- limba engleza si/sau italiana fluent

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru profesionist
- pachet salarial motivant (salar fix motivant+ bonus in functie de realizari)
- training-uri de specialitate periodice pentru produsele din gama de instalatii, suportul necesar pentru atingerea obiectivelor companiei
- posibilitati de dezvoltare a carierei
- telefon, masina de serviciu, tableta, laptop, etc.

Companie cu capital privat, activitati import-export, distributie produse instalatii termo/hidro/sanitare