REGLOR CNC

Camiline Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere post:
-cunostinte de desen tehnic la nivel avansat;
-cunoasterea instrumentelor de masura si control;
-cunoasterea teoretica si practica, la nivel informativ a uneltelor pentru aschiere: strung, freza, freza de danturat, morteza, rectificat plan, rectificat rotund, masina de debitat cu banda;

CERINTE

-interpreteaza si utilizeaza documentatia tehnica-desene de executie si tehnologii;
-realizarea programelor pentru prelucrarea diferitelor piese pe masini cu comanda numerica-programare manuala de la tastaura;
-incarcarea programelor in masinile cu comanda numerica;
-selectrea regimurilor de aschiere, sculelor si materialelor, a dispozitivelor de prindere si a pieselor de lucru;
-realizarea pieselor de proba si executarea pieselor unicat;
-organizarea si asigurarea cu materiale, semifabricate si SDV-uri a locului de munca;
-regleaza masinile CNC, lungimi de scule si puncte zero piesa;
-asigura calitatea produselorprelucrate prin aschiere, in baza procedurilor de lucru si control;
-controlul pieselor prelucrate prin aschiere.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial

Camiline Consulting este o agentie de recrutare si plasare de personal din Timisoara. Oferim servicii de evaluare a competentelor profesionale, servicii de sanatate si securitate in munca.