Regional Sales Manager

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaza si implementeaza politici comerciale in vederea cresterii profitului companiei
- Organizeaza, coordoneaza si verifica functionarea sistemelor de vanzari, respectiv de promovare a produselor
- Planifica, coordoneaza, monitorizeaza si controleaza activitatea personalului din subordine, in vederea atingerii targetelor si obiectivelor specifice stabilite la nivelul departamentului, respectand legislatia comerciala precum si politicile interne ale companiei
- Asigura utilizarea eficienta a resurselor umane
- Analizeaza si evalueaza rezultatele financiare, propunand solutii de imbunatatire in vederea cresterii profitului
- Analizeaza rezultatele obtinute in procesul vanzarii prin compararea cu obiectivele stabilite, pe baza unor criterii cantitative si calitative prestabilite si identifica elementele categorice care au condus la performanta/nonperformanta si raporteaza sefului direct
- Intocmeste rapoarte privind evolutia vanzarilor sau alte rapoarte de activitate solicitate

CERINTE

• Studii superioare - inginerie/tehnologie
• Cunostiinte:
- Operare PC nivel avansat: Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook),
- Internet (motoare de cautare)
- Limba engleza nivel avansat
• Experienta: - minim 3 ani pe o pozitie similara
• Carnet de conducere: - Categoria B
• Disponibilitate pentru deplasari: minim 50% din timpul de lucru
• Abilitati reale de planificare si organizare
• Cunoasterea pietei de profil este un avantaj
• Personalitate energica
- Comunicare, interrelationare
- Rezolvare de probleme, initiativa
- Gandire proactiva
- Orientare catre client
- Cooperare/munca in echipa
- Adaptabilitate
- Capacitate de analiza si sinteza
- Gandire tehnica, capacitate de memorare rapida
- Managementul timpul, rezistenta la stres
Puteti trimite aplicatiile direct pe adresa: elena.gorea@abchumancapital.ro

BENEFICII OFERITE

Companie multinationala de renume. Pachet salarial motivant, mediu de lucru profesionist, posibilitati de dezvoltare si de promovare.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/