Referent Vamal

KROMBERG & SCHUBERT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- pregatirea documentelor de import si export
- urmarirea operatiunilor vamale (plati, transfer de marfa)
- elaborarea documentelor de deblocare si a documentatiei necesare conform Regulamentului Intern
- urmarirea respectarii legislatie vamale in vigoare
- asigurarea informatiilor legate de schimbul valutar, taxe, modificari in legislatia curenta

CERINTE

- studii superioare
- cunostinte de limba germana si engleza la nivel avansat
- experienta in operatiuni vamale de minim 6 luni
- cunostinte de operare PC: MS Office
- cunostinte de legislatie vamala, import - export
- abilitati de comunicare foarte bune
- orientare spre client
- persoana dinamica, obisnuita cu termene limita
- disponibilitate pentru ore suplimentare, lucru in schimburi si in weekend

Compania noastra face parte dintr-un concern international prezent in 15 tari. Cu o traditie de peste 100 de ani, suntem unul dintre cei mai importanti furnizori de cablaje electrice pentru industria automotive. Printre clientii nostri se numara unii dintre cei mai renumiti producatori de automobile.