RECRUITER si Junior Recruiter - Timisoara

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

BRAINS CONSULTING isi mareste echipa!!!

Brains Consulting recruteaza candidati interesati sa lucreze in domeniul resurselor umane, pe posturile de Junior Recruiter / Recruiter.

ATENTIE!!! Aceste posturi sunt pentru locatia din Timisoara, nu vor fi luate in considerare CV-urile aplicantilor din alte localitati!

Principalul scop: urmarirea realizarii in bune conditii a activitatilor administrative, precum si elaborarea şi implementarea politicilor de resurse umane conform specificului companiei.

Locurile de munca sunt in sistem full time pentru Recruiter si part time pentru Junior Recruiter.

Responsabilitati:
a) Intocmirea, urmarirea si respectarea agendei de activitati a managementului firmei;
b) Elaborarea /redactarea de rapoarte, situatii cerute de managementul firmei;
c) Realizarea si participarea la activitatea recrutare internă şi externă,conform cu politica companiei;
d) Gestionarea proiectelor de recrutare care ii sunt atribuite: realizarea si promovarea ofertei de recrutare; gestionarea Cvurilor; gestionarea si actualizarea permanenta a bazei de date a firmei; realizarea raporturilor de recrutare
e) Intocmirea si elaborarea procedurilor specifice de resurse umane.

CERINTE

Cerinte
Pentru Rectruiter:
- Studii superioare finalizate
- Experienţă/vechime: minim 2 ani in munca
- Limba franceza nivel mediu - 1 post SAU Limba germana nivel mediu - 1 post
- LIMBA ENGLEZA - fluent
- Cunoştinţe în domeniul /resurse umane
- Cunostinte avansate MC Office ( Excel, Word, Power Point)

Pentru Junior Rectruiter:
- student sau absolvent Studii superioare
- Experienţă/vechime: nu este necesara, dar reprezinta un avantaj

Abilităţi:
-Aptitudini de organizare/coordonare/comunicare
-Lucru in echipa
-Rezistenta la stres
-Capacitate de analiza si sinteza/capacitate de luare rapida a deciziilor.

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite
- Pachet salarial atractiv + bonusuri in functie de performanta;
- Posibilitatea de a face parte dintr-o echipa tanara, cu potential, aflata in plina dezvoltare profesionala

Interesat?

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.