Project Manager

Swiss Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem Swiss Solutions şi căutăm un candidat foarte motivat, care să se alăture echipei noastre de Project Management. Rolul de Project Manager este unul esențial, reprezentând legătura dintre clienți, companie și traducătorii freelanceri.

Pentru a îndeplini acest rol:
• te vei ocupa de toate aspectele procesului de traducere: primirea solicitărilor de la clienții din portofoliul tău, identificarea celui mai bun freelancer cu care să lucrezi, livrarea la timp proiectelor
• vei identifica necesitățile clientului
• vei planifica proiectele în ce privește: costul, timpul de execuție, resursele
• vei menține o comunicare clară atât cu clienții, cât și cu freelancerii, negociind cei mai buni termeni cu ambele părți
• vei analiza toate informațiile necesare pentru a identifica soluția cea mai bună în scopul finalizării proiectului la timp
• vei folosi aplicațiile și programele interne
• vei transmite în timp util răspunsuri la solicitările clienților
• îți vei organiza și stabili sarcinile de zi cu zi în ordinea importanței
• vei veni cu idei pentru îmbunătățirea continuă a procesului de lucru

CERINTE

Postul necesită:
• aptitudini excelente de comunicare (în scris, verbală, telefonică) și de colaborare;
• gândire analitică solidă și competență decizională;
• aptitudini foarte bune de stabilire a priorităților, în special capacitatea de a trata sarcini multiple în perioade scurte de timp
• aptitudini foarte bune de negociere și atenție sporită la detalii;
• cunoștințe foarte bune de limba engleză;
• disponibilitate pentru a lucra în 2 ture de zi (8:30 - 17:00 și 11:00 - 19:30)
• bune cunoștințe de utilizare a calculatorului
• diplomă de licență

Deși experiența într-o poziție similară reprezintă un mare avantaj, proaspeții absolvenți puternic motivați sunt încurajați să aplice.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
• vei lucra într-un mediu prietenos, alături de o echipă tânără și foarte motivată
• responsabilități incitante pentru a-ți folosi din plin abilitățile
• oportunități de a învăța și de a te dezvolta
• salariu competitiv