OPERATOR STATIE DE EPURARE

SC HydroThane Technologies&Contracting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Operarea statiei de epurare a apelor uzate rezultate din procesul de productie si efectuarea lucrarilor de intretinere a echipamentelor aferente statiei;
- Regleaza parametrii de functionare a echipamentelor pentru o functionare optima.
- Verifica si inregistreaza parametrii de functionare a echipamentelor aferente statiei de epurare.
- Asigura buna functionare a echipamentelor efectuand activitatile de mentenanta periodice conform manualelor si a procedurii existente
- Asigura stocul minim pentru chimicalele necesare in procesul tehnologic de epurare prin comenzi la furnizorul sau furnizorii de chimicale.
- Asigura curatenia in incinta statiei, in exteriorul incintei, pe acoperis, in rezervoare si in caminul de preluare si de deversare ape uzate respectiv epurate.
- Tine evidenta tuturor lucrarilor, defectiunilor, interventiilor, consumabilelor aferente statiei

Detaliile aferente se vor discuta in cadrul interviului.

CERINTE

- Studii medii
- Abilitati de lucru cu calculatorul – nivel mediu
- Abilitati de planificare – nivel mediu
- Limba engleza (scris/vorbit) – nivel incepator
- Detine experienta in proiecte de echipa;
- Detine competente tehnice in aria sa de responsabilitate;
- Gestioneaza proactiv volumul de munca;
- Detine cunostinte tehnice.
- Detine cunostine de chimie.

BENEFICII OFERITE

Se vor discuta in cadrul interviului.

HydroThane este un grup de companii specializat în epurarea apelor uzate industriale, reciclarea apei, digestia deşeurilor solide, precum şi epurarea biogazului.
HydroThane are o reputaţie excelentă şi realizări deosebite în ceea ce priveşte clienţii industriali din diferite tipuri de industrii, cum ar fi: industria băuturilor, fabrici de bere, produse chimice / farmaceutice, industria celulozei şi hârtiei, produse alimentare, (bio) etanol / distilerii, etc. De la sediul său central din Olanda, HydroThane operează la nivel global prin sucursale proprii şi/sau parteneriate locale.