operator/montator/controlor calitate

SC SWOBODA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- realizeaza inspectia calitativa a pieselor in baza instructiunilor de lucru si a mostrelor puse la dispozitie;
- intocmeste rapoartele aferente activitatii curente de inspectie de calitate;
- identifica deficientele de calitate si informeaza superiorii atunci cand este necesara oprirea productiei;
- tine evidenta abaterilor de la calitate, a cauzelor acestora si stabileste masuri pentru remedierea acestora;
- reclama si refuza calitativ produsele care nu se incadreaza in conditiile de calitate in scopul minimizarii costurilor de ansamblare si a costurilor cu reclamatiile;
- analizeaza reclamatiile de calitate de la beneficiari in scopul asigurarii serviciilor de post vanzare si incadrare in cadrul legal;
- controlul calitatii pieselor.

CERINTE

Cerinte:
- acuitate vizuala foarte buna;
- persoana organizata, atenta la detalii si responsabila;
- disponibilitate de a lucra in 3 schimburi
- experienta anterioara intr-o companie din industria automotive reprezinta avantaj.

BENEFICII OFERITE

- tichete de masa;
- transport asigurat si gratuit;
- ore suplimentare platite;
- spor pentru schimbul de noapte.

Swoboda este o companie germana multinationala , cu circa 2400 de angajati si locatii in Germania, SUA, Cehia si Romania. Dezvoltam si producem componente de inalta precizie din metal si plastic pentru industria de automotive.Pe piata din Romania suntem prezenti din 2012.