TEHNICIAN MENTENANTA

OBRIST EASTERN EUROPE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sediul companiei se afla pe DN 59 km16, dupa comuna Sag.

RESPONSABILITATI:
Intretinerea preventiva a matritelor, conform graficelor de intretinere ( inclusiv comenzi de lucru emise de sistemul electronic de mentenanta preventiva)
Interventii rapide in caz de avarii la matrite si dupa nevoi, la masini de injectie si utilitati
Evidenta pieselor de schimb pt matrite . Participa la inventarieri periodice.
Intocmeste bonuri de consum, semneaza documentelele de lucru in baza carora isi desfasoara activitatea . Introduce inregistrarile operatiilor efectuate in baza de date aferenta matritelor din dotarea firmei.
Stabileste din timp necesarul de piese de schimb in vederea lansarii comenzilor catre furnizori.
Verifica periodic semnarea fiselor de intretinere la masinile/matritele aflate in raspunderea sa si completeaza rubricile destinate acestei pozitii
Foloseste cu respectarea normelor de securitatea muncii podul rulant si alte accesorii de ridicat, transpaleta manuala si eléctrica si stivuitorul
Respecta cerintele de mediu, cu accent pe substante periculoase utilizate si pe gestiunea corecta a deseurilor
Respectă procedurile privind asigurarea calităţii la locul de muncă;Comunica permanent cu departamentul calitate si ia masuri de remediere a defectelor cauzate de matritele de injectie.
Răspunde de respectarea termenelor de executare a operaţiunilor desfăşurate;

CERINTE

PREGATIRE SI EXPERIENTA
Nivel de studii: medii
Cursuri de pregătire: de specialitate(mecanic)
Experienţă: în specialitate min. 5 ani pe intretinere matrite de injectie materiale plastice sau ca sculer matriter
Cunoştinţe necesare: mecanica, pneumatica ,autorizatie de lucru cu stivuitorul,autorizatie ISCIR de macaragiu sau legator sarcina

CARACTERISTICILE, APTITUDINILE SI ABILITATILE PERSONALE NECESARE:
excelente abilităţi de organizare, planificare
abilitatea de a lucra cu oamenii, bune abilităţi de comunicare
spirit de echipa
limba engleza- nivel mediu,
cunostinte de operare pe calculator
permis de conducere

BENEFICII OFERITE

Pachet de beneficii atractiv
Transport gratuit;
Mediu de lucru placut intr‐o echipa dinamica
Posibilitati de dezvoltare personala;
Conditii de munca excelente intr-o companie multinationala.

OBRIST EASTERN EUROPE este membra a grupului RPC, producator de ambalaje din material plastic, cu peste 194 de fabrici in 30 de tari pe continent, cu peste 20 mii de angajati in grup.
OBRIST functioneaza in Romania din anul 1998 si produce capace din plastic, aprovizionand piata din Sud Estul Europei.