Manager Lansare Proiecte

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Lansarea de proiecte performante din punct de vedere al calitatii, costului si timpului
• Generarea, monitorizarea si ajustarea implementarii planului de proiect
• Pregatirea rapoartelor saptamanale privind dezvoltarea proiectului, pentru a fi prezentat echipei de management
• Generarea necesarului de resurse pe termen scurt si lung (materiale, capacitate, personal)
• Actualizarea si mentinerea dosarului de capacitate si investitii
• Asigurarea ca BOM-urile si routing-urile sunt corect implementate in SAP (valori corecte pentru consum, uzura, asigurare calitate, numar operatori, dimensiune lot, Cycle Time, etc.
• Rol de interfata intre echipa de dezvoltare a proiectului si client
• Direct responsabil, alaturi de echipa de proiect, pentru toate livrarile de dinainte de SOP si pana la 6 luni dupa SOP
• Responsabil pentru coordonarea auditurilor interne si externe
• Responsabil pentru pregatirea Run@Rate
• Verificarea si validarea activitatilor membrilor echipei de proiect
• Propunerea strategiilor pentru atingerea targetelor si pentru a crea o atmosfera de lucru in echipa

CERINTE

• 2/3 ani de experienta ca Project Manager in domeniul automotive
• Portofoliu personal de proiecte trecute prin SOP
• Limba Engleza – nivel avansat / Germana – avantaj!
• Determinat, spirit de echipa, abilitati puternice de comunciare, responsabil, capabil sa rezolve probleme

BENEFICII OFERITE

• Salariu fix
• Bonusuri lunare si anuale
• Transport
• Bonuri de masa
• Servicii medicale
• Traininguri si cursuri de limbi straine