Key Account Manager

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Realizare target vanzari cantitativ si valoric
• Selectie potentiali clienti in aria desemnata
• Stabilire intalniri cu persoane de decizie ( director general, actionari ) din firmele tinta
• Prezentare model de afaceri, audituri gratuite pe tipuri de costuri, model de contract
• Semnare contract (intre firma client si firma )
• Culegere date/informatii pentru tipurile de costuri stabilite prin contract
• Transmitere informatii la sediu
• Prezentare oferte de reduceri costuri catre client si suport pentru agreere solutii
• Asistenta in implementare noi furnizori ( prezentare si suport )
• Prezentare devize/facturi de reduceri de costuri catre client si acceptarea lor de catre acestia
• Suport pentru incasarea facturilor
• Suport in rezolvarea oricaror reclamatii ale clientilor (intermediere relatie cu firma )
• Participare la evenimente de networking
• Participare la campaniile locale de marketing
• Participare la sesiunile de training organizate de firma
• Intocmeste periodic si transmite catre Managerul direct rapoarte privind situatia vanzarilor din zona alocata;
• Monitorizeaza concurenta si introduce datele culese
• Prospecteaza piata si tendintele acesteia din zona alocata si propune Managerului direct solutii de crestere a vanzarilor;

CERINTE

• Studii superioare finalizate
• Cunoasterea unei limbi straine
• Experienta profesionala in vanzari B2B de minim 3 ani sau experienta in consultanta de business
• Abilitati de relationare la nivel de top manageri
• Spirit antreprenorial
• Pasiune pentru nou
• Cunostinte de operare calculator: Word, Excel , Power Point
• Excelente abilitati de vanzare (negociere, comunicare persuasiva, perseverenta)
• Abilitatea de autoevaluare si continuă perfectionare
• Creativitate si inovatie
• Capacitate de analiza logica a situatiilor si informatiilor

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant;
Sistem de bonusare atractiv
Masina de serviciu, telefon mobil;
Oportunitati de dezvoltare profesionala, programe de training;