Key Account Manager

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

•Realizare target vanzari cantitativ si valoric
•Selectie potentiali clienti in aria desemnata
•Stabilire intalniri cu persoane de decizie ( director general, actionari ) din firmele tinta
•Prezentare model de afaceri, audituri gratuite pe tipuri de costuri, model de contract
•Semnare contract (intre firma client si firma )
•Culegere date/informatii pentru tipurile de costuri stabilite prin contract
•Transmitere informatii la sediu
•Prezentare oferte de reduceri costuri catre client si suport pentru agreere solutii
•Asistenta in implementare noi furnizori ( prezentare si suport )
•Prezentare devize/facturi de reduceri de costuri catre client si acceptarea lor de catre acestia
•Suport pentru incasarea facturilor
•Suport in rezolvarea oricaror reclamatii ale clientilor ( intermediere relatie cu firma )
•Participare la evenimente de networking
•Participare la campaniile locale de marketing
•Participare la sesiunile de training organizate de firma
•Intocmeste periodic si transmite catre Managerul direct rapoarte privind situatia vanzarilor din zona alocata;
•Monitorizeaza concurenta si introduce datele culese
•Prospecteaza piata si tendintele acesteia din zona alocata si propune Managerului direct solutii de crestere a vanzarilor;

CERINTE

•Studii superioare finalizate
•Cunoasterea unei limbi straine
•Experienta profesionala in vanzari B2B de minim 3 ani sau experienta in consultanta de business
•Abilitati de relationare la nivel de top manageri
•Spirit antreprenorial
•Pasiune pentru nou
•Cunostinte de operare calculator: Word, Excel , Power Point
•Excelente abilitati de vanzare (negociere, comunicare persuasiva, perseverenta)
•Abilitatea de autoevaluare și continuă perfecționare
•Creativitate și inovație
•Capacitate de analiza logica a situatiilor si informatiilor

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant;
Sistem de bonusare atractiv
Masina de serviciu, telefon mobil;
Oportunitati de dezvoltare profesionala, programe de training