JURNALIST - ziar online Timisoara

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Brains Consulting recruteaza pentru clientul sau care isi desfasoara activitatea in domeniul software si mass media

REsponsabilitati:

- Editeaza si prezinta grupaje de stiri interne, locale si externe folosind sursele alternative;
- Posteaza stiri online
- Participa la conferinte de presa si evenimente organizate de institutii publice
- organizeaza interviuri cu personalitati locale din diferite domenii, apoi le redacteaza sub forma de interviuri saptamanale in ziarul online

CERINTE

- Bun cunoscator al limbii romane;
- Preocupat de evenimentele relatate de mass-media regionale;
- Abilitati de sinteza si Capacitate de lucru in ritm alert;
- Experienta operare PC si utilizare programe de baza;
- Absolvent sau Masterand la Jurnalism/Stiintele Comunicarii/Stiinte Politice.
- Experienta in domeniu;

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv + bonusuri

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.