Junior Controller

CLARISMART CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clarismart Consulting angajaeaza pentru unul dintre parteneri, companie de productie, o persoana pentru postul de Junior Controller.

Responsabilitati:

- Realizeaza operatiuni de contabilitate financiara si de gestiune specifice domeniului de activitate(productie);
- Raspunde de informatiile economice si financiare ale fabricilor pe care le comunica in cadrul raporturilor contabile lunare;
- Raspunde de aplicarea normelor, a procedurilor contabile si de gestiune definite de departamentul de contabilitate de la sediul central;
- Realizeaza analiza costurilor de productie (administrative, de distributie, logistica, etc ) si a elementelor balantiere apartinand entitatilor sale;
- Efectueaza evidenta primara a stocurilor, a cheltuielilor, contabilitatea de gestiune in conformitate cu legislatia in vigoare;
- Consemneaza corect si la timp, in scris, in momentul efectuarii ei, in documentele justificative, a operatiilor care afecteaza patrimonial societatii si raspunde de inregistrarea cronologica si sistematica in evidenta contabila a documentelor justificative in conformitate cu legislatia in vigoare;
- Efectueaza inventarierea patrimoniului, cel putin o data pe an, in orice situatii prevazute de lege sau de cererea directorului societatii;
- Participa la intocmirea lucrarilor de inchide ere a exercitiului financiar contabil, la operatiunile de inventariere a patrrimoniului, urmarind modul de valorificare a rezultatului inventarierii.

CERINTE

Cerinte:

- Absolvent al Facultatii de Stiinte Economice;
- Minim 3 ani de experienta in cadrul unui departament de contabilitate, societate cu profil industrial;
- Cunostinte foarte bune de contabilitate financiara;
- Abilitati de utilizare a unui program de contabilitate ;
- Permis auto categ. B;
- Persoana analitica, atenta la detalii, cu atitudine pozitiva si proactiva
- Persoana organizata si cu abilitati bune de comunicare.

BENEFICII OFERITE

Beneficii
- Salariu fix
- Tichete de masa
- Prime de Sarbatori
- Bonus evaluari
- Bonus de productivitate

Persoanele interesate sunt rugate sa transmita un CV la adresa de e- mail office@clarismart.ro

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie de personal