International Sales Manager

Business Translation Agency srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Identificarea şi contactarea ( telefonic si prin e-mail ) a companiilor din afara României ( Germania , Elvetia , Austria ) si identificarea nevoii de traducere ;
-Crearea şi punerea în aplicare a strategiilor de vânzări;
-Elaborarea de oferte personalizate;
-Identificarea nevoilor clientilor si a oportunitatilor de vanzare in cadrul convorbirilor telefonice;
-Intocmirea rapoartelor de activitate zilnica/saptamanala;

CERINTE

- Experienţă în domeniul vânzărilor de servicii
- Cunoaşterea la nivel avansat a limbii Germane-cerinta obligatorie ;
- Cunoaşterea la nivel avansat a limbii Engleze constituie avantaj;
- Uşurinţă în utilizarea programelor MS Office;
- Abilităţi dezvoltate de comunicare şi negociere;
- Orientare către client şi servicii de calitate;
- Capacitatea de rezolvare a problemelor şi de luare a deciziilor:

BENEFICII OFERITE

- salariu fix
- bonusuri si comisioane din vanzari, corelate cu rezultatele

Business Translation Agency este o companie bazata pe 3 principii: promptitudine, calitate si profesionalism.
Prin depasirea asteptarilor clientilor nostri in ce priveste eficienta costurilorsi standardele inalte am reusit ca pe parcursul scurtei noastre existente pe piata traducerilor
si cursurilor de limbi straine de numai 2 ani sa devenim una dintre cele mai importante agentii de traduceri din tara avand numerosi clienti din randul comapniilor multinationale.