Inginer / Tehnician Teste (flow, leak, functionalitate)

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Controlul si monitorizarea echipamentelor de test
- Analiza pieselor picate la statiile de testare
- Identificarea cauzelor radacina pentru piesele care pica la teste ( echipament, dispozitiv, piesa)
- Optimizarea proceselor de testare
- Monitorizarea si mentinerea in limitele stabilite a OEE-ului
- Definirea necesarului de piese de schimb pentru echipamentele si dispozitivele de testare
- Definirea planului de intretinere periodica pentru echipamentele si dispozitivele de testare

CERINTE

- Bune cunostinte pneumatica
- Abilitatea de a citi si interpreta scheme pneumatice ( distribuitoare, electrovalve, electrovalve proportional comandate. blocuri de ventile etc)
- Bune cunostinte de automatizari industriale
- abilitatea de a citi si interpreta sheme electrice (simbolizari, elemente de automatizare)
- Bune cunostinte de mecanica
- Bune cunostinte de fizica (dinamica fluidelor, vase comunicante etc)
- Limba engleza nivel mediu/avansat
- Minim 3 ani experienta ca inginer/tehnician de proces sau intretinere

BENEFICII OFERITE

Se va discuta la interviu!