Inginer proces - MAHLE Divizia Industry

Mahle Componente de Motor - divizia Industry

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sarcini si atributii:
- Monitorizeaza procesele de productie din cadrul fabricii, propune imbunatatirea celor existente
- Participa la transferul produselor si a liniilor de productie, pe parte de proces, in cadrul echipei de transfer
- Responsabil cu partea de SDV-uri in cadrul fabricii, pentru produsele noi si transferate
- Realizeaza formari pentru angajatii care vor utiliza noile linii de productie, urmareste eficienta formarii
- Realizeaza estimari si calcul de pret pentru produsele noi
- Stabileste tehnologia pentru produsele noi
- Introduce, in sistemul ERP, planul de lucru si instructiunile pentru realizarea produselor
- Participa la realizarea „Seriei zero“, la stabilirea timpilor si a normelor de productie
- Analizeaza si echilibreaza posturile de lucru pentru eficientizarea liniilor de productie
- Realizeaza postcalculatia, dupa producerea primului lot de fabricatie
- Implementeaza sistemul de productie MAHLE si participa activ la realizarea de workshop-uri
- Urmareste respectarea tehnologiei planificate in planul de lucru, din sistem (SAP)
- Participa la analizele 8D si a reclamatiilor de la client, pe partea de proces
- Ofera suport tehnic in productie

CERINTE

- Studii tehnice finalizate
- Experienta similara minim 3 ani
- Cunostinte foarte bune desen tehnic
- Limba engleza – nivel avansat (germana constituie avantaj)
- Experienta de lucru cu sistem ERP (preferabil SAP)

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant
- tichete de masa
- bonus transport

Datorita sistemelor sale unice de competente in domeniile sistemelor de motor, filtrarii, electricii/mecatronicii si managementului termic, MAHLE se regaseste in top 3 furnizori de sisteme automotive din lume. In industria echipamentului original, MAHLE ofera solutii tehnologice inovative pentru automotive, vehicule comerciale, masinarii si alte aplicatii industriale.
MAHLE are prezenta locala in toate pietele majore ale lumii si insumeaza 75.000 angajati, in aproximativ 170 locatii de productie si 13 centre majore de cercetare si dezvoltare.