Inginer ofertare- proiectare instalatii electrice

CLARISMART CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clarismart Consulting cauta pentru unul dintre parteneri, companie de productie echipamente electrice, o persoana pentru postul de Inginer ofertare- proiectare instalatii electrice.

Sarcinile postului:
- Analizeaza cererea de oferta din punct de vedere tehnic, economic si comercial impreuna cu echipa de proiect
- Stabileste lista de materiale necesare si solicita departamentului achizitii oferte de pret
- Elaboreaza oferta din punct de vedere tehnic si comercial
- Intocmeste dosarul de ofertare pentru licitatii
- Colaboreaza cu echipa de proiect si participa la discutii tehnico-economice cu beneficiarul pentru aspecte lamuritoare
- Se deplaseaza pe santier pentru a vedea concret situatia din teritoriu
- Urmareste respectarea proiectului intocmit

CERINTE

- Studii superioare in domeniul electrotehnic
- Experienta in domeniul Automatizari inductriale de proces SAU Tablouri electrice industriale SAU Instalatii electrice industriale
- Experienta in Proiectare-Ofertare lucrari instalatii electrice industriale
- Disponibilitate pentru deplasare pe santierele de lucru
- Programe utilizate: AutoCad/Eplan si Ms Office
- Bune abilitati de comunicare, analiza si sintetizare a informtiilor
- Limba engleza nivel avansat este obligatorie, constituie un avantaj utilizarea limbii germane
- Permis auto cat B

BENEFICII OFERITE

- salariu fix
- tichete de masa

Persoanele interesate sint rugate sa transmita un CV la adresa office@clarismart.ro

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie de personal