Inginer industrial

Clarismart Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:

- Definirea si punerea in aplicare a noilor procese de productie si punerea in aplicare si imbunatatirea proceselor existente
- Reorganizarea liniilor, proceselor si graficelor de executie pentru imbunatatirea continua a productiei
- Monitorizarea capacitatii de productie si a volumului de munca
- Lay- out management pentru liniile de produtie
- Imbunatatirea productivitatii si gestionarea achizitiilor de produse noi
- Coordonarea si monitorizarea personalului.

CERINTE

- Diploma de inginer mecanic sau studii tehnice similare
- Experienta in companii internationale in domeniul ingineriei industriale aplicate in procesul de productie
- Cunostinte avansate in utilizarea metodelor Lean Production
- Cunostinte ale procesului de productie in masa ( asamblare de linii semiautomate/ automate)
- Cunoasterea tehnicilor de evaluare a riscurilor cu privire la procesul de productie
- Capacitatea de a gestiona specificatiile de functionare a masinilor - unelte
- Cunostinte de analiza economica pentru a efectua analize ROI
- Cunostinte avansate de IT: Office, CAD 2D )
- Limba engleza nivel conversational.

BENEFICII OFERITE

- Salariu competitiv ( bazat pe performanta ) si bonusuri
- Oportunitati de dezvoltare a carierei
- Mediu de lucru dinamic si modern intr- un grup la nivel mondial .

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie de personal