Inginer materiale / calitate furnizor – Timisoara

leoHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigurarea rentabilitatii achizitiilor de care este responsabil in timpul desfasurarii proiectelor.
- Cunostinte in aprecierea si asigurarea bunei estimari financiare a furnizorilor conform cu cotatiile lor si cu estimarile facute intern in companie.
- Efectuarea auditurilor conform cu etapele proiectului(pentru validarea pieselor, a matritelor, a suportilor de montare, a capacitatii de productie, a standardelor de calitate si a competitivitatii economice.
- Asigurarea continua a relatiei si bunei comunicari intre furnizori si departamentele interne de inginerie, calitate, logistica.
- Negocierea si definirea conditiilor de cumparare pentru toate achizitiile necesare proiectelor.
- Negocierea pretului pentru primele piese livrate (prototipuri, mostre) si asigurarea livrarii acestora in conformitate cu etapele dezvoltarii proiectelor pentru fiecare reper in parte.
- Viziune globala a preturilor pentru componente de plastic si matrite de injectie confectionate in intreaga lume.
- Realizarea de supply chain in injectie mase plastice pentru a contribui la atribuirea noilor proiecte ale companiei.
- Realizarea de baze de date cu informatii economice a firmelor producatoare de materii prime, date referitoare la (munca, pret, cheltuieli, productivitate) pentru a face mai usoara calcularea cotatiilor noilor proiecte catre clienti.
- Introducerea indicatorilor de evaluare a performantei pentru selectia furnizorilor.
- Acorda suport pentru imbunatatirea procesului de injectie al furnizorilor de piese brute prin corectarea problemelor intampinate, in start-up-ul noilor echipamente şi documentarea incercarilor pentru optimizarea procesului de injectie cu obiectivul de reducere a timpului de productie, reducerea de resturi, îmbunătăţirea calităţii produselor, economisirea de material.
- Acorda suport in documentarea parametrilor procesului de injectie.

CERINTE

- Studii superioare in domeniul tehnic, inginerie mecanica / auto / TCM;
- Experienta de minim 4 ani in industria automotive ;
- Foarte bune cunostinte de matrite ;
- Experienta in achizitii, foarte bune abilitati de negociere ;
- Disponibilitate pentru deplasari la furnizori, atat in tara , cat si in strainatate ;
- Limba engleză scris/vorbit nivel avansat ; limba germana reprezinta un avantaj ;

BENEFICII OFERITE

- Şansa dezvoltării carierei într-o companie multinaţională de renume ;
- Programe de dezvoltare ;
- Pachet salarial competitiv ;
- Alte beneficii.

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam trimite CV-ul tau la adresa office@leoHR.ro cu subiectul : "Inginer materiale / calitate furnizor - Timisoara".

Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insa doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.

leoHR was born out of a desire to provide adaptable HR solutions for diverse business environments.

leoHR is a new and fresh concept who puts in service for both parties, companies and candidates, its expertise gathered in more than 15 years of human resources multinational consultancy companies and strategic management roles in different national and overseas environments.

leoHR brings a new approach in HR services, coming with a more human touch manner in the search and selection process, soft skills trainings and human resource consultancy. We highly value our customers, both companies and candidates, and our goal is to deliver the high quality services that we’d like to receive from others.

EXCELLENCE … is what we DO !!!

Thank you for visiting www.leoHR.ro for other challenging vacancies