Inginer Instalatii

Building Support Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Coordoneaza activitatile de parametrizare, exploatare si mentenanta a instalatiilor si a echipamentelor tehnice ( instalatii climatizare, sanitare, termice, sisteme antiincendiu, etc.) specifice aferente cladirilor de birouri de clasa A sau spatiilor logistice, industriale;
• Asigura suportul necesar pentru realizarea programului de mentenanta preventiva pentru echipamentele din dotarea cladirilor administrate in vederea intretinerii optime a acestora;
• Asigura relatiile comerciale cu furnizorii/subcontractorii din zona sa de responsabilitate (identifica furnizori, intocmeste oferte comerciale, negociaza oferte, etc.);
• Monitorizeaza activitatea firmelor subcontractoare, pentru zona sa de responsabilitate;
• Elaboreaza si revizuieste norme tehnice si proceduri interne de operare si intretinere a instalatiilor si echipamentelor in scopul furnizarii unor servicii tehnice profesioniste si respectarii legislatiei.

CERINTE

• Studii superioare Instalatii;
• Experienta profesionala semnificativa ariei specifice de expertiza:
- Instalatii: exploatare, mentenanta si reparatii instalatii climatizare, sanitare, termice, sisteme antiincendiu, etc.
• Experienta realizare si coordonare mentenanta tehnica cladiri, spatii logistice si industriale;
• Experienta in asigurarea relatiilor comerciale cu furnizori/subcontractori din aria sa de expertiza;
• Abilitati: comunicare, orientare catre clienti, identificare de solutii, rezolvarea problemelor;
• Disponibilitate de a participa la interventii in afara orelor de program;
• Operare PC: Microsoft Office, e-mail;
• Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitati de dezvoltare profesionala.

Companie in plina expansiune, BSS este liderul pe piata serviciilor de property&facility management. Building Support Services a luat fiinta in anul 2003 avand la baza o experienta vasta a asociatilor in domeniul facility managementului si al managementului proiectelor. Activitatea principala a companiei se desfasoara in Bucuresti, dar exista si proiecte ce se deruleaza in tara. In prezent Building Support Services gestioneaza peste 1.000.000 m2 de cladiri de birouri, cladiri rezidentiale si spatii logistice. Pentru detalii vizitati www.bss.ro