Inginer Industrializare

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Elaborare Process Flow, stabilire procese si echipamente de productie
• Stabilire Cycle Time, numar angajati, concept linie si frecventa aprovizionare
• Analiza capacitatii fabricii si stabilirea layoutului liniei
• Elaborare PFMEA si design al statiilor de lucru (cu specificatii tehnice pentru acestea)
• Identificare si calificare potentiali furnizori pentru statiile de lucru, solicitarea de cotatii si selectia acestora
• Efectuare pre-acceptanta pentru echipamente/unelte la sediul furnizorului si acceptanta la sediul Mahle
• Definire parametri de lucru pentru statii/echipamente, precum si plan anual de mentenanta
• Validare proces si demonstrare Cycle Time prin Run@Rate
• Monitorizare performanta linii dupa SOP si imbunatatirea calitatii si eficientei liniei

CERINTE

• Foarte bune cunostinte de automatizari, pneumatica si desen tehnic
• Bune cunostinte de ISO/TS 16949
• O buna intelegere a costurilor/castigurilor si a costurilor de productie
• Limba Engleza – nivel avansat / Germana – avantaj!
• Flexibilitate, mobilitate, spirit de echipa, loialitate si integritate

BENEFICII OFERITE

• Salariu fix
• Bonusuri lunare si anuale
• Transport
• Bonuri de masa
• Servicii medicale
• Traininguri si cursuri de limbi straine