Inginer electro

E E TEST

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma SC EE TEST SA recruteaza Inginer electronica-electrotehnica. Principalele responsabilitati includ activitati, precum:
- analizarea si elaborarea ofertelor tehnico-comerciale bazate pe necesitatile si cerintele specificate de clienti;
- oferirea de consultanta tehnica clientilor, in alegerea produsului dorit;
- urmarirea cererilor pana la finalizarea acestora;intocmirea comenzilor catre furnizori;
- asigura legatura cu responsabilii tehnici ai furnizorilor de echipamente.
- activitati logistice specifice.

CERINTE

Candidatul ideal demonstreaza:
- studii superioare de specialitate finalizate;
- experienta pe o pozitie similara, in domeniul electrotehnic, constituie un avantaj;
- capacitate tehnica de asimilare a produselor;
- cunostinte excelente de utilizare a calculatorului;
- limba engleza: scris, citit, vorbit- foarte bine;
- dinamic,
- motivat,
- implicat,
- bune abilitati de comunicare si negociere;
- carnet de conducere, categoria B.

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii)

- pachet salarial motivant
- bonuri de masa
- utilizarea autovehiculului firmei in scopuri de serviciu

Reprezentat pentru Romania a mai multor companii de renume international in domeniul echipamentelor de test si aparatelor de masura marimi electrice