Inginer Cercetare Dezvoltare – Timisoara

leoHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul sau o importanta companie multinationala din industria automotive, leoHR recruteaza :

Responsabilitati:

• Actioneaza ca persoană de contact intern și extern în zona proprie de activitate;
• Creează concepte, prototipuri și metode pentru tehnologii complexe generic al HW / SW în domeniul Test Engineering;
• Creează, actualizeaza și comunica documente tehnice;
• Efectuează toate activitățile și sarcinile în conformitate cu procesele de dezvoltare;
• Observă / identifică tendințele în domeniul de activitate privind elaborarea conceptelor;
• Indruma din punct de vedere tehnic și sprijină angajații în teme tehnologice complexe.

CERINTE

- Studii superioare in domeniul tehnic (electronica, fizica, sau o altă specializare similară) ;
- Experiență profesională de 2 -5 ani în domeniul dezvoltării - obligatorii pentru seniori și un avantaj pentru juniori;
- Cunostinte de procesare a imaginii, optică, optometrie, acustics, electronica – reprezinta avantaj;
- Cunoștințe de programare C # - avantaj;
- Disponibilitate pentru deplasari la furnizori, atat in tara , cat si in strainatate;
- Limba engleză scris/vorbit nivel avansat ; limba germana reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Şansa dezvoltării carierei într-o companie multinaţională de renume;
- Programe de dezvoltare.

leoHR was born out of a desire to provide adaptable HR solutions for diverse business environments.

leoHR is a new and fresh concept who puts in service for both parties, companies and candidates, its expertise gathered in more than 15 years of human resources multinational consultancy companies and strategic management roles in different national and overseas environments.

leoHR brings a new approach in HR services, coming with a more human touch manner in the search and selection process, soft skills trainings and human resource consultancy. We highly value our customers, both companies and candidates, and our goal is to deliver the high quality services that we’d like to receive from others.

EXCELLENCE … is what we DO !!!

Thank you for visiting www.leoHR.ro for other challenging vacancies