RESPONSABIL CALITATE

CAMILINE CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Asigură implementarea politicii și a obiectivelor referitoare la calitate;
-Se asigură de preluarea și implementarea cerințelor clientului, mentinand permanent contactul cu clientul;
-Facilitează investigația, analiza și luarea deciziilor, împreună cu celelalte departamente cu privire la componentele neconforme;
-Asigură respectarea în organizație a cerințelor conforme cu standardul ISO.
-Implementeaza activitățile specifice auditurilor interne și asigură aplicarea planurilor de îmbunătățire aferente;
-Asigură, implementează și menține conformitatea sistemului de management al calităţii cu cerinţele specificate şi propune conducerii acţiunile corective sau de îmbunătăţire care se impun;
-Extrage periodic informaţiile de calitate din sistemele de raportare ale clienţilor şi informează conducerea cu privire la acestea;
-Întocmeşte raportări cu privire la indicatorii de calitate;
-Coordonează analiza produselor reclamate şi înaintarea către client a raportului de analiză rezultat;
-Evaluează eficiența măsurilor corective şi preventive implementate ca urmare a unor incidente de calitate la client;
-Pregătește vizitele şi auditurile de client în unitate;
-Întocmește planurile de acţiune generate de vizite şi auditurile clientului, şi asigură completarea la timp a acţiunilor definite;
-Efectuează audituri de proces / produs periodic şi identifică neconformităţi.

CERINTE

-Absolvent de studii superioare tehnice;
-Experiența relevanta într-o poziţie de Inginer Calitate;
-Experiența în asigurarea calității, ISO;
-Cunoștințe și experiență în analizarea neconformităților;
-Certificat de Auditor intern;
-Cunostinte solide referitoare la metodologiile de calitate.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial

Camiline Consulting este o agentie de recrutare si plasare de personal din Timisoara.
Selectam pentru angajatori cei mai protiviti candidati in raport cu cerintele lor. Ii cautam si ii recomandam pe cei mai buni, pe cei mai eficienti, pe cei mai profitabili si pe cei mai motivati candidati.
Oferim pentru candidati informatii corecte si complete despre companiile angajatoare.
Noi NU suntem agentie de leasing de personal.