INGINER AUTOMATIST (Timişoara)

SC SALONIX INTERNATIONAL S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Subcontractarea lucrărilor de mentenanță
• Efectuarea service-ului echipamentelor produse, respectiv verificarea funcțiunii corecte a acestora.
• Soluționarea rapidă și efectivă a defectelor software apărute la echipamentele produse.
• Soluționarea rapidă și efectivă a problemelor electrice și mecanice apărute la echipamentele produse.

CERINTE

- cunoștințe fundamentale de electrică și electronică.
- cunoștințe solide în domeniul "PLC"-urilor în special de la Schneider Electric.
- Abilitate de a soluționa rapid și efectiv probleme de natura electrică și mecanică.
- Abilitate de a lucra in E-PLAN și Autocad.
- Disponibilitatea de a se deplasa în teren la locul amplasării echipamentului.
- Constituie Avantaj cunoștințe în programarea "PLC"-urilor.

Firma Salonix International oferă clienților săi una dintre cele mai largi game de produse si servicii in domeniul automatizărilor și acționărilor pneumatice, oferim consultații și soluții în orice domeniu al industriei, elaborăm și realizăm proiecte „la cheie” în automatizarea proceselor tehnologice complexe.
Întregul ciclu de lucru în realizarea unui proiect de automatizare include în sine:
- Cercetarea și însușirea specificului întregului proces tehnologic;
- Proiectare profesională a componentelor și aparatajului electronic (inclusiv a sistemului automat de control al procesului tehnologic);
- Livrarea aparatajului de măsura, mijloacelor și componentelor necesare pentru automatizare;
- Asigurarea metrologică a proiectului;
- Elaborarea software de nivel controlere și nivel înalt SCADA;
- Montarea, reglarea și darea în exploatare;
- Instruirea specialiștilor și a personalului;
- Service și deservire în perioada de garanție și post garanție;
- Consulting și deservire tehnică.