Inginer automatist junior

Step Up Professional HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Modernizarea şi automatizarea instalaţiilor şi echipamentelor de lucru existente;
- Întreţinerea şi optimizarea programelor de monitorizare a parametrilor tehnologici;
- Analiza, proiectarea, programarea, testarea, implementarea şi întreţinerea software-ului de aplicaţie a sistemelor de automatizare cu PLC;
- Analiza, proiectarea, programarea, testarea, implementarea şi întreţinerea software-ului HMI;
- Participarea la realizarea de specificaţii tehnice pentru aplicaţii hardware şi software realizate de terţe firme;
- Supervizarea şi preluarea aplicaţiilor software realizate de terţe firme.

CERINTE

- absolvent de studii superioare în domeniul automatizării sau electonicii (Automatizări şi calculatoare, Electronică)
- cunoştinţe de bază de programare PLC şi aplicaţii HMI (software: Omron, Siemens, Allen Brendley)
- cunoştinţe medii despre hardware ale sistemelor de automatizare (Omron, Siemens, Allen Brendley)
- cunoştinţe de programare a cel puţin un soft panel view (Omron - CX Designer; Siemens WinCC Flexibile, Telemecanique – XBTL etc.)
- noţiuni despre programe tip Scada (Omron - CX Supervizor)
- cunoştinţe în domeniul electric – citire scheme electrice, execuţie scheme electrice, depanări
- cunoaşterea unui soft de execuţie scheme electrice (Eplan, SEE, ElectricCad etc.)
- cunoştinţe generale de pneumatică, mecanică, hidraulică, instalaţii
- cunoştinţe de limba engleză nivel mediu – obligatoriu; limba germană reprezintă un avantaj

BENEFICII OFERITE

- 13 salarii
- tichete medicale
- servicii medicale
- sistem de bonusare pe baza performantei

“ Fiecare clipa de cautare este o clipa de regasire” ( Paulo Coelho)

Sunteti in cautarea unui loc de munca? Simplificati-va acest proces de cautare, apeland la noi. Step Up va pune la dispozitie specialisti in domeniul Resurselor Umane care va vor oferi suport in dezvoltarea carierei dvs.

Va asteptam pentru a parcuge impreuna drumul spre atingerea obiectivelor dvs profesionale.