GRAFICIAN

CLARISMART CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clarismart Consulting cauta pentru unul dintre partenerii sai o persoana pentru postul de Grafician

Responsabilitati
· Execută montajul şi aranjează în pagină;
· Stabileşte culorile şi grafica împreună cu clientul; trimite fişierul pentru Bun de Tipar la client; execuţia plăcilor pentru tipar;
· Intreţine maşina de developat şi CTP-ul în parametrii ceruţi de specificaţiile tehnice ale fiecărui utilaj în parte (praf, temperatură, umiditate a aerului); spală maşina de developat, schimbă soluţiile din aceasta şi completează soluţiile din recipientele pentru regenerare;
· Crează foldere pentru lucrările din ziua respectivă; alimentează CTP-ul cu plăci pentru expunere; după expunere, developează placa; duce plăcile developate la maşina de tipărit.

CERINTE

· Studii medii
· Experienta in domeniul tipografic reprezinta un avantaj
· Cunostinte teoretice si indemanare practica
· Cunostinte de operare programe grafică: cunoștințe temeinice Corel Draw și InDesign

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- salariu motivant in concordanta cu performantele profesionale.

Personele interesate sunt rugate sa transmita un CV la adresa office@clarismart.ro

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie de personal