Facturist(a)

SC DTN-RO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajam o persoana atenta la detalii pentru postul de facturist(a).

Responsabilitati:
- Efectueaza activitati de contabilitate primara (emite documente fiscale, redacteaza avize, rapoarte si comenzi, actualizeaza si inlocuieste etichetele de produse etc.);
- Desfasoara activitati suport pentru celelalte departamente ale firmei;
- Participa la inventarierea bunurilor din gestiunea firmei;
- Indeplineste temeinic solicitarile sefilor ierarhici.

CERINTE

- Cunostinte bune de operare Microsoft Office (Excel, Word, Outlook);
- Studii efectuate în domeniul economic (finante sau contabilitate);
- Experienta de minimum 1 an de zile in domeniul solicitat mai sus;
- Bune aptitudini organizatorice, de comunicare si de autoverificare a muncii prestate;
- Persoana dinamica si tenace pentru atingerea obiectivelor;
- Spirit de echipa.

Reprezinta avantaje:
- Cunostinte si experienta de operare in programul de contabilitate WinMENTOR;
- Cunoasterea limbii maghiare si a limbii engleze;
- Experienta de lucru intr-o companie din domeniul tehnic.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv, care se discuta la interviu;
- Bonuri de masa;
- Telefon și calculator de serviciu;
- Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa de profesionisti, tanara si dinamica.

SC DTN-RO SRL are aproape 10 ani de experienta in domeniul comercializarii aparatelor de aer conditionat, al sistemelor de ventilatie si de refrigerare, fiind parte a companiei multinationale DTN Group.