Economist Timișoara

IULIUS MANAGEMENT CENTER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce vei face:

- Întocmește, înregistrează și ține evidența documentelor financiar-contabile ale societății conform prevederilor legale în vigoare;
- Elaborarea de situații privind analiza costurilor firmei și asigurarea funcționării pârghiilor economico-financiare, în conformitate cu preverile legislației în vigoare;
- Cunoștințe solide privind pachetul de programe MS Office (în special cunoștințe de lucru cu MS Excel);
- Spirit de echipă, activ, dinamic, inteligent, tact, atitudine pozitivă, discreție, loialitate, capacitate organizatorică, initiativă, flexibilitate, capacitate de analiză și sinteză.

CERINTE

- Sudii superioare în domeniul economic absolvite cu diplomă de licență sau echivalentă;
- Experiență de minimum 3 ani în domeniul contabil;
- Cunoașterea legislației fiscale;
- Contabilitate financiară și de gestiune.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;
- condiții de muncă deosebite într-un mediu dinamic și stimulativ;
- posibilitatea integrării într-o echipă tânără, caracterizată prin performanță și succese dovedite.

Așteptăm CV-ul tău pe adresa: recrutare.tm@iuliusmall.com

Compania IULIUS, cu o experienta de peste 20 de ani in domeniul real estate, este cel mai mare dezvoltator si operator de proiecte mixte din Romania, cu un portofoliu operational care cuprinde peste 300.000 mp de spatii de retail si 146.200 mp de spatii office clasa A.

IULIUS a revolutionat piata autohtona de real estate, fiind o companie vizionara, care a implementat concepte in premiera in Romania: primul mall din afara Capitalei si primul ansamblu urbanistic multifunctional.

Compania a creat reteaua nationala IULIUS MALL, cu patru shopping mall-uri regionale (in Iasi, Timisoara, Cluj-Napoca, Suceava), PALAS IASI - primul proiect mixt din Romania, IULIUS TOWN TIMISOARA - primul proiect mixt din vestul tarii si reteaua de cladiri de birouri clasa A UNITED BUSINESS CENTER, in Iasi, Cluj-Napoca si Timisoara (12 cladiri operationale).

Cu un trafic anual de peste 68 milioane de vizitatori, proiectele companiei sunt lider de piata la nivel regional.

IULIUS este membru al International Council of Shopping Centers New York.

PREMII OBTINUTE DE IULIUS

2019 – UBC Iulius Town Timisoara – „Cel mai important proiect office din acest an”, Gala Forbes Best Office Buildings 2019, Bucuresti

2018 - UBC Iulius Town Timisoara - „Proiectul office al anului”, HOTSPOT Timisoara 2018, organizat de DeBizz Magazine in parteneriat cu Fundatia pentru Libertate Friedrich Naumann pentru Europa de Sud-Est

2018 - IULIUS si Atterbury Europe - „Cea mai buna dezvoltare office pentru sectorul BPO/SSC din orasele secundare si tertiare”, Romanian Outsourcing & Shared Services Awards 2018, Bucuresti

2018 – Iulius Town Timisoara - „Cea mai buna strategie de dezvoltare”, Gala Forbes Best Office Buildings, Bucuresti

2017 – UBC Palas Iasi - „Cea mai buna dezvoltare office pentru sectorul BPO/SSC din orasele secundare si tertiare”, Romanian Outsourcing Awards for Excellence 2017, Bucuresti

2017 – United Business Center 6 Palas Iasi - „Cel mai inovator proiect in pietele secundare”, Gala Forbes Best Office Buildings, Bucuresti

2016 – „Cel mai relevant dezvoltator in pietele secundare”, Forbes Best Office Buildings 2016, Bucuresti

2014 – Iulius Mall – „Nr. 1 in Calitate. Categorie: Shopping Center, „QUDAL – QUality medal 2014/2015 ROMANIA”, ICERTIAS – INTERNATIONAL CERTIFICATION ASSOCIATION GmbH, Zürich, Elvetia.

2014 – Palas „CEA MAI INDRAZNEATA INVESTITIE IMOBILIARA DIN MOLDOVA”, „Campioni in Business” (Ziarul Financiar, Enterprise Investors, BCR, PWC, Fundatia Triple Helix), Iasi, Romania

2014 – Iulius Mall Cluj – „GUINNESS WORLD RECORD PENTRU CELE MAI MULTE FEMEI CARE SE RUJEAZA SIMULTAN”, Cluj-Napoca, Romania

2013 – Palas – „GUINNESS WORLD RECORD PENTRU CEA MAI MARE ADUNARE DE OAMENI IMBRACATI IN SPIRIDUSII LUI MOS CRACIUN”, Iasi, Romania

2013 – Palas – „BUILDING OF THE YEAR IN SOUTHEASTERN EUROPE” si „RETAIL DEVELOPMENT OF THE YEAR”, Central & Eastern European Real Estate Quality Awards, Varsovia, Polonia

2012 - Palas – „BEST RETAIL DEVELOPMENT” in Romania, Construction & Investment Journal Awards, Bucuresti, Romania

2012 – Palas – „GUINNESS WORLD RECORD PENTRU CELE MAI MULTE LAMPIOANE LANSATE SIMULTAN”, Iasi, Romania

2007 – Palas – „CEA MAI BUNA DEZVOLTARE DE RETAIL DE PESTE 20.000 MP”, Targul International de Retail si Real Estate MAPIC, Cannes, Franta

2006 – Iulius Mall Timisoara – „SOUTHEASTERN EUROPEAN RETAIL/ LEISURE DEVELOPMENT OF THE YEAR 2005”, acordat in cadrul evenimentului Southeastern Europe Real Estate Awards, organizat de Europaproperty