Economist - contabil

BITEA ANTREPRIZA srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Evidenta contabila prin inregistrarea documentelor privind: achizitii, vanzari, casa, banca, stocuri, mijloace fixe si amortizari, salarii, impozite si taxe, deconturi, inchiderea conturilor si urmarirea soldurilor contabile
- Asigura emiterea si inregistrarea facturilor
- Stabileste necesarul de plati, inainteaza pentru aprobare, intocmeste instrumente de plata, actualizeaza evidenta facturi furnizori si client
- Urmareste contractele cu beneficiari si mentine relatia cu furnizorii
- Tine evidenta imprumuturilor si a rambursarilor aferente acestora
- Monitorizeaza relatiile cu organele de control ale statului (Directia Finantelor Publice, Directia Impozite si Taxe Locale, Garda Financiara, Comisia de Statistica, etc.)
- Sprijină auditorii externi în procesul de audit prin intocmirea rapoartelor solicitate
- Diverse raportari catre conducerea societatii.

CERINTE

- Studii superioare financiar – contabile
- Experienta in domeniu minim 3 ani
- Cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare
- Bune cunostiinte de operare PC (Microsot Office)
- Cunostinte program MENTOR constituie avantaj
- Cunostinte de limba engleza – nivel avansat
- Abilitati de organizare si planificare
- Meticulozitate si acuratete
- Spirit analitic, lucrul in echipa
- Persoana responsabila, curioasa, cu initiativa, comunicativa

Compania este axata pe antreprenoriat si constructii, avand un colectiv de profesionisti cu experienta in domeniile in care isi desfasoara activitatea