Economist

KROMBERG & SCHUBERT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contabilitatea mijloacelor fixe si a investitiilor in curs;
- Amortizarea mijloacelor fixe si registrele de evidenta a mijloacelor fixe;
- Inventarierea mijloacelor fixe;
- Contabilitatea operatiunilor de casa (RON si devize );
- Contabilitatea operatiunilor de banca (RON si devize );
- Contabilitatea operatiunilor de export servicii si intocmirea Jurnalului de vanzari.

CERINTE

- Studii superioare economice, preferabil specializarea Contabilitate si Inginerie Economica;
- Experienta de munca minim 3 ani, de preferinta 1 an in contabilitatea investitiilor;
- Foarte bune cunostinte de contabilitate financiara
- Bune cunostinte de legislatie fiscala
- Cunostinte avansate de MS Office ( in special Excell);
- Foarte bune cunostinte de limba germana sau engleza
- Spirit de echipa, flexibilitate si meticulozitate.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Posibilitatea de dezvoltare intr-un concern multinational

Compania noastra face parte dintr-un concern international prezent in 15 tari. Cu o traditie de peste 100 de ani, suntem unul dintre cei mai importanti furnizori de cablaje electrice pentru industria automotive. Printre clientii nostri se numara unii dintre cei mai renumiti producatori de automobile.