ECONOMIST

CLARISMART CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clarismart Consulting cauta pentru unul dintre parteneri, companie multinationala, o persoana pentru postul de Economist.

Responsabilitati:

- Înregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile
- Intocmeste declaratiile lunare/ trimestriale obligatorii pentru bugetul statului
- Asigura emiterea si inregistrarea facturilor
- Asigura inregistrarea si verificarea furnizorilor si clientilor
- Realizeaza situatii financiare
- Intocmeste documentele necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata)
- Realizeaza activitati de analiza si control

CERINTE

- experienta in contabilitate de minim 1-2 ani
- bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word)
- studii superioare financiar- contabile
- bune cunostinte de limba engleza;
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- persoana responsabila, curioasa, cu initiativa, comunicativa

BENEFICII OFERITE

Beneficii oferite:

- salariu atractiv, negociabil in functie de experienta
- bonusuri lunare
- instruiri

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie de personal