Economist

AGRIPIEMONTE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Contabilizeaza si inregistreaza registrul de casa in lei si valuta;
2. Contabilizeaza si inregistreaza deconturile;
3. Tine evidenta, intocmeste si introduce notele contabile pentru contul 471;
4. Tine evidenta, intocmeste si introduce notele contabile de amortizare;
5. Intocmeste lista obiectelor de inventar in folosinta, in conformitate cu inregistrarile contabile;
6. Contabilizeaza si inregistreaza facturile furnizorilor;
7. Verifica si corecteaza jurnalul de cumparari ;
8. Verifica si corecteaza jurnalul de vanzari;
9. Intocmeste lunar decontul de TVA pe baza jurnalelor;
10. Verifica schimbarile legislative care apar, cu ajutorul programelor de legislatie;
11. Efectueaza componente ale soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora;
12. Colaboreaza din punct de vedere informatic la intocmirea situatiilor financiare semestriale si anuale;
13. Intocmeste confirmarile de sold la inchiderea exercitiului, pentru clienti interni si externi;
14. Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile;
15. Duce la indeplinire sarcinile stabilite pe cale ierarhica
16. arhiveaza documentele contabile
17. depune lunar/trimestrial/anual declaratiile necesare
18. intocmeste bilantul, balanta

CERINTE

-experienta in contabilitate: depunere bilanturi, intocmire bilanturi, etc

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa
- salariu atractiv
- mediu de lucru placut

DESCRIEREA FIRMEI

Sc. Agripiemonte. SRL