Director vanzari

CHORUS M&D SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Aloca clientii in ruta si rentabilizeaza zonele de lucru ale inginerilor.
Prezinta catre ingineri, in mod explicit: oferta de produse, tehnicile de vanzare, discounturile practicate.
Dezvolta impreuna cu echipa de ingineri portofoliul de clienti, activeaza noi proiecte.
Mentine relatia cu clientii pe parcursul derularii proiectelor, in zona desemnata.
Participa la negocierea contractelor cu clientii si aplica strategiile de vanzare pentru atingerea obiectivelor propuse.
Actualizeaza permanent informatiile despre piata si concurenta.
Alte atributii conform fisei post.

CERINTE

Absolvent studii superioare profil electric.
Specializari: Inginerie Electrica, Actionari electrice, Electrotehnica, Energetica, Instalatii Electrice.
Abilitati de lider, comunicare, negociere, spirit de echipa, atent la detalii.
Spirit antreprenorial, orientat catre client, lucrul cu proiecte.
Permis auto de minim 2 ani

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial foarte atractiv.
Masina si telefon de serviciu.
Mediu de lucru motivant, competitiv.
Oportunitate de dezvoltare profesionala si personala.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie nationala de distributie.
www.chorus.ro