Director Calitate

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza si conduce activitatea departamentului
- Raspunde de calitatea tuturor lucrarilor executate
- Pregateste si analizeaza Planul anual al calitatii si planul anual de audit
- Verifica gestionarea eficienta a Documentelor Sistemului de Management al Calitatii
- Asigura implementarea politicii si a obiectivelor referitoare la calitatE
- Coordoneaza activitatile de elaborare si tinere sub control a documentelor sistemului de management al
calitatii (manualul calitatii si procedurile sistemului de management al calitatii)
- Asigura implementarea si mentinerea conformitatii sistemului de management al calitatii cu cerintele specificate
- Coordoneaza activitatile de analiza a neconformitatilor constatate in implementarea si mentinerea conformitatii sistemului de management al calitatii cu cerintele specificate si propune actiunile corective sau de imbunatatire care se impun
- Coordoneaza auditurile interne ale sistemului de management al calitatii
- Stabileste prioritatile personalului din subordine

CERINTE

- studii superioare absolvite
- experienta pe un post similar de min 2 ani
- cunostinte temeinice de desen tehnic, tratamente termice, constructii metalice, prelucrari mecanice, sudura
- cunosterea instrumentelor de masura si control
- cunosterea legislatiei in domeniul calitatii si a normativelor ISCIR
- cunostinte ale standardelor de calitate ISO 9001, ISO 18800 ISO 3834
- curs de auditor intern ISO 9001
- curs de auditor intern ISO 14001
- curs de specialist in managementul calitatii
- experienta in organizarea muncii, leadership
- capacitate decizionala, abilitati de a delega
- abilitati de planificare, viziune strategica
- permis auto categ. B

BENEFICII OFERITE

- salariu fix
- tichete de masa
- telefon mobil
- autoturism
- programe de instruire