Declarant vamal

ACELLUM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intocmeste documente pentru opratiuni import-export si achizitii si livrari intracomunitare;
- pregateste, proceseaza si produce declaratiile vamale, precum si toate documentele necesare operatiunilor de import/export pentru bunurile transportate in reteaua de transport aerian sau rutier a companiei

- mentine legatura cu ceilalti angajati din cadrul companiei cu scopul realizarii unei comunicari eficiente, care sa asigure desfasurarea in conditii optime a proceselor de import/export.
- intretine o buna relatie cu vama pe teritoriul careia se desfasoara activitatea;
- realizeaza analize si rapoarte solicitate de catre conducerea companiei.
-operatiuni specifice contabilitatii de gestiune: receptie mat prime, introducerre consumuri tehnologice, bonuri de consum , avize de insotire , inventariere
- intocmirea lunara declaratie Intrastat
- intocmirea Registrului Bunurilor Primite

CERINTE

- experienta de minim un 1 an pe un post similar
- cunostinte de legislatie vamala
- cunostinte de operare PC (pachetul Microsoft Office )
- abilitati de lucru in echipa
- seriozitate
- bun organizator
- studii medii sau studii superioare constituie un avantaj
- permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, in functie de experienta

DESCRIEREA FIRMEI

SOCIETATE DE PRODUCTIE INCALTAMINTE