Database Administrator

SC Sarmet SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajam Database Administrator (DBA) pentru biroul nostru din Timisoara aflat la 15 minute de Centrul Universitar
Candidatul trebuie sa detina cunostiinte atat teoretice cat si practice in ceea ce priveste sistemele de baze de date.
Sa aiba o experienta de minim un an intr-un mediu de productie. Certificarile reprezinta un plus

CERINTE

Cerinte:
-Microsoft Sql Server (T-SQL) si/sau Cunostinte de Oracle (PLSQL)
-Cunoasterea obligatorie a limbii engleze.

Principalele responsabilitati:
- crearea de template-uri pentru proiecte noi;
- instalare si upgrade servere de baze de date;
- alocarea si planificarea resursele pentru sistemele dedicate bazelor de date;
- aplicarea modificarilor pe structurile existente de baze de date;
- aplicarea politicilor de securitate pe servere;
- monitorizarea si optimizarea serverelor de baze de date;
- planificarea si realizarea operatiunilor de arhivare, backup si recovery, pentru informatiile din baza de date;
- generarea diverselor rapoarte;

Cunostiintele de “Business Intelligence“ reprezinta un plus!

BENEFICII OFERITE

Oferim:
- salariu competitiv
- bonusuri bazate pe rezultatele obtinute
- masa de pranz oferita de companie
- un program flexibil
- conditii excelente de munca, alaturi de specialisti in domeniu, tineri si entuziasti
- training si suport

Sarmet este o companie mixta romano-americana, avand ca activitate principala dezvoltarea aplicatiilor WEB pentru firme internationale de renume.