Customer Logistic - automotive field

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Comunica si pastreaza contactul cu clientul in vedereea asigurarii livrarilor la timp
Inregistreaza si urmareste comenzile clientilor din punct de vedere al datelor de livrare, cantitatilor, pret, conditii de plata in sistemul informatic
Stabileste actiunile necesare in vederea respectarii termenelor de livrare, in corelare cu seful departamentului logistic
Asigura si coordoneaza desfasurarea activitatilor de transport
Intocmeste situatii si rapoarte referitoare la performanta companiei in raport cu clientii
Performanta la livrare
Rata de incidente logistice
Analiza costurilor exceptionale
Alte rapoarte referitoare la activitatea de livrare, transport, vama
Asigura buna functionare a sistemului de comunicare electronic (EDI) cu clientii
Intretine datele in sistemul SAP (parametrii sistem, monitorul de mesaje, comenzile de la client, conditii comerciale, formulare, preturi de vanzare etc)
In functie de necesitati, ajuta la realizarea de activitati in cadrul departamentului logistica

CERINTE

Studii superioare finalizate
Experienta relevanta in domeniu (Daimler constituie avantaj)
Vorbitor de limbi straine: germana / engleza
Bune cunostinte SAP in domeniul achizitii, import-export
Comunicativ, spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

Salariu fix
Bonusuri lunare si anuale
Tichete de masa
Servicii medicale
Transport
Traininguri