Coordonator formare

Eurotraining SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

 întocmirea şi gestionarea documentele de formare profesională conform instrucţiunilor de lucru;
 consilierea persoanelor interesate de cursuri cu privire la meseriile solicitate pe piaţa muncii;
 organizarea cursurilor de formare profesională continuă;
 asigurarea necesarului de materiale didactice şi consumabilele necesare organizării programelor de formare profesională;
 verificarea şi pregătirea sălilor de curs;
 organizarea şi participarea la examenele de absolvire;
 îndosarierea şi arhivarea documentelor în urma procesului de şcolarizare;
 înregistrarea participanţilor la curs în registrele matricole;
 monitorizarea prezenţei pe parcurs a participanţilor la programul de formare;
 efectuarea demersurilor pentru obţineriea de feed-back de la participanţii la programele de formare în legătură cu eficienţa formării, cu utilitatea şi adecvarea formării la nevoile şi cerinţele profesionale concrete;
 urmărirea evoluţiei profesionale a participanţilor la formare în mod sistematic şi păstrarea datelor privind participanţii la formare în condiţiile prevăzute de lege, privind arhivarea documentelor şi păstrarea confidenţialităţii datelor personale;
 monitorizarea şi evaluarea evoluţiei participanţilor la programul de formare şi eficienţa programului de formare;
 activităţi de promovare a serviciilor de formare profesională prin atragerea de noi clienţi şi menţinerea bunelor relaţii cu clienţii existenţi;
 activităţi de transmitere a ofertelor, conform instrucţiunilor de lucru, către clienţii existenţi sau potenţiali folosind diverse metode de comunicare: telefon, fax, e-mail, retele de socializare;
 identificarea şi studierea periodică a publicaţiilor de specialitate, în urma selectării atente a subiectelor de interes; etc.

CERINTE

- experienta in domeniu nu este necesara, dar dorinta de invatare, da;
- studii in domeniul comunicării / psihologiei / marketing (constituie avantaj);
- cunostiinte operare PC: Office, marketing online;
- abilităţi de comunicare şi negociere, relaţionare, echilibru emoţional, atitudine pozitivă;
- spirit de observatie.

BENEFICII OFERITE

- salariul se va negocia in urma interviului;
- cursuri de formare profesionala in diferite domenii;