Controlor de Gestiune

AUCHAN ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Daca esti o persoana pasionata de comert si cifre, daca iti plac provocarile profesionale si doresti sa-ti dezvolti o cariera de success in retail,vei reusi alaturi de noi! Rolul care completeaza echipa noastra este de Controlor de Gestiune la nivelul magazinului, un rol strategic care contribuie la atingerea obiectivelor propuse pentru magazin.

Principalele sarcini specifice acestui rol sunt urmatoarele:
- Analizeaza indicatorii comerciali, efectueaza rapoarte de activitate si propune masuri de crestere a performatei economice a magazinului si de reducere a pierderilor economice
- Efectueaza previziuni pentru contul de exploatare, realizeaza audituri operationale si gestioneaza riscurile operationale
- Elaboreaza si urmareste bugetele de investitii ale magazinului si intervine pentru a solutiona la timp eventualele abateri economice
- Organizeaza,coordoneaza si valideaza inventarele magazinului
- Defineste si asigura punerea in aplicare a strategiei de control de gestiune si auditeaza procedura de repartizare a cheltuielilor la nivelul magazinului

CERINTE

- Studii superioare economice finalizate
- Minim 2 ani experienta in domeniul gestiunii (experienta in cadrul marii distributii reprezinta un avantaj)
- Gandire analitica si structurata, viziune globala, atentie deosebita la detalii, rigurozitate,adaptabilitate, foarte buna capacitate de comunicare si anticipare,perseverenta, orientare catre client
- Abilitati de coordonare si management al echipei
- Foarte bune cunostinte Excel, baze de date, notiuni contabile de baza
- Cunostinte de limba franceza/engleza- reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

Alaturi de noi vei avea ocazia sa aplici in practica o mare parte din cunostintele teoretice si/ practice acumulate, sa contribui cu idei si initiative,sa te dezvolti profesional in cadrul companiei. Vei beneficia de formare profesionala, vei acces la experienta echipelor de oameni profesionisti, responsabili, ambitiosi si pasionati de comert.
Daca te regasesti in descrierea de mai sus asteptam cu nerabdare sa te cunoastem si sa lucram impreuna.

Descrierea companiei

Auchan este unul din lanturile comerciale cele mai importante la nivel mondial, cu magazine in 12 tari pe 3 continente si reunind mai mult de 210.000 de colaboratori. In cei peste 50 de ani de existenta, Auchan s-a dezvoltat continuu si a ramas fidel scopurilor si valorilor care au stat la baza crearii sale.

Daca iti doresti sa faci parte din echipa Auchan Romania, daca vrei sa lucrezi intr-un mediu civilizat si colegial, cu reale perspective de evolutie, te asteptam sa te alaturi echipei noastre.