Contabil (limba germana) Timisoara

Professional HR Agency

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

- Responsabil de inregistrarile contabile (casa, banca, facturi interne/externe, deconturi de
cheltuieli, stocuri, mijoace fixe etc);
- Responsabil de bilant, balanta, deconturi TVA, taxe si impozite aferente;
- Capabil sa faca analizele financiare si rapoartele de management lunare (situatie profit si
pierdere, cash flow, taxe si impozite);
- Responsabil de calculul salariilor, precum si a taxelor aferente acestora;
- Realizeaza diferite rapoarte periodice.

CERINTE

- Experienta in contabilitate de minim 5 ani;
- Studii superioare, profil economic;
- Experienta de lucru cu sistemul de contabilitate WinMentor e un plus;
- Experienta de lucru cu fisiere Word, Excel;
- Vorbitor de limba germana, scris si citit;
- Rezistent la stres;
- Open minded, capabil sa lucreze in colectiv, spirit de echipa.

Va rugam sa trimiteti cv-ul la adresa: dbajenescu@professional.com.ro

Professional, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, administrare de personal, executive search, evaluare de personal, assessmnet & development centers, audit organizational si training.
Pastram confidentialitatea si tratam cu profesionalism fiecare candidatura.

Site: www.professional.com.ro